Ik zoek naar...
Gemeenteproject Jeugd en Politiek

Maak kennis met de gemeenteraad

Heb je interesse in de lokale politiek? Het project Jeugd en Politiek is een unieke kans voor leerlingen uit klas 5 om te ervaren hoe het werk van de gemeenteraad in Breda eruitziet.

Verschillende scholen uit Breda nemen het tegen elkaar op in een wedstrijd rondom maatschappelijke vraagstukken. De teams bedenken een projectvoorstel, voeren dit uit en presenteren het. De voorstellen worden beoordeeld op relevantie, haalbaarheid en presentatie.

Onder begeleiding van raadsleden werken leerlingen samen aan ideeën en uitvoering, met als hoogtepunt een debattraining en bijeenkomsten in het gemeentehuis.

Zo ziet het project eruit

Het project, een initiatief van de gemeente Breda, biedt een uitdagend traject waarin raadsleden de leerlingen begeleiden. Een jury, samengesteld door de gemeenteraad, beoordeelt het proces en de uiteindelijke resultaten. Jeugd en Politiek loopt jaarlijks van oktober tot mei en omvat vier bijeenkomsten in de raadzaal van het gemeentehuis, waaronder een debattraining. Daarnaast zijn er voortgangsgesprekken met raadsleden en werk je op school met je groep aan het voorstel en de uitvoering.

 

Ook als profielwerkstuk

Het gemeenteproject biedt niet alleen inzicht in hoe de politiek werkt, maar geeft je ook de kans om actief bij te dragen aan een maatschappelijk relevant vraagstuk. Bovendien mag het meetellen als profielwerkstuk, wat het extra waardevol maakt voor je schoolcarrière.

Ateliermiddag

Creatief talent gezocht! 

Vind je het leuk om creatief bezig te zijn? Heb je tijd over en zin in iets leuks? Dan kun je op het Stedelijk Gymnasium Breda naar de ateliermiddag in het tekenlokaal!  Je kan dan meedoen aan allerlei creatieve projecten. Je kunt zelf aangeven wat je wil doen, maar je mag ook aansluiten bij een van onze projecten.

Doodlen en Design Thinking

Voorbeelden van projecten zijn: het project doodlen, waarbij we een ontwerp maken voor een muurschildering en het poëzie/fotografie project, waarbij we foto’s en daarbij passende gedichten maken.  Een van de andere projecten waar we mee bezig zijn, is het maken van ontwerpen om het schoolplein te verbeteren. Hierbij gebruiken we het hout van de bomen die voor onze school stonden en die gekapt zijn. Bij dit project werken we volgens de didactische methode Design Thinking, een verrassende en manier om tot frisse, innovatieve oplossingen te komen. 

Gewoon binnelopen

In een gezellige en relaxte sfeer maken we hele mooie dingen en iedereen is van harte welkom! In de eerste helft van dit schooljaar is de ateliermiddag op donderdag, je kan dan binnenlopen vanaf het 6e uur, maar later op de middag kan ook.

 

Scholierenverkiezingen 2023 (1)